قالیشویی بنفشه در تمام ایام تعطیلات نوروز، آماده ارائه خدمات به همشریان گرامی می باشد.

? فیلم آموزش 0 تا 100 از بین بردن رنگ فرش ” کاملا عملی”

از بین بردن رنگ دادگی فرش
ضمانت خدمات قالیشویی بنفشه

از بین بردن رنگ دادگی فرش و لکه برداری انواع فرش ماشینی و فرش دستباف با حضورخانم پاشایی در بخش هنری برنامه به خانه بر می گردیم از شبکه پنج سیما

ساده ترین راه از بین بردن رنگ دادگی فرش

 

امروز ما با شما عزیزان هستیم تا با هم دلایل رنگ دادن فرش و از بین بردن رنگ فرش را بررسی کنیم و سعی کنیم به شما آموزش کوچکی درباره از بین بردن رنگ دادگی فرش و رنگ دادن فرش دستباف داشته باشیم.

تذکر جدی: در همین ابتدا باید به شما عزیزان این نکته را یاد آوری کنیم که بهترین کار برای از بین بردن رنگ فرش، مخصوصا از با چالش رنگ دادن فرش دستباف مواجه شده اید، این است که فرش خود را در شرایطی که رنگ ها به شدت با هم ادغام شده اند به متخصصین ما در قالیشویی آنلاین بنفشه بسپارید، تا آنها فرایند ترمیم رنگ فرش را برای شما انجام دهند ولی در شرایط عادی و نرمال خود شما هم می توانید این کار را انجام دهید.

قالیشویی بنفشه با بیش از 10 سال تجربه، یکی از بزرگ‌ ترین و با تجربه‌ ترین شرکت‌ های قالیشویی، مبل شویی و رفوگری فرش در تهران است.

ما خدمات ترمیم رنگ فرش دستباف و ماشینی را در سراسر تهران از جمله شمال و شمیرانات، شرق تهران، غرب تهران، مرکز تهران و جنوب تهران ارائه می‌دهیم.

توصیه ما این است که اگر هیچ‌ یک از این اقدامات از بین‌ بردن لکه‌ ها موفقیت‌ آمیز نبود، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روش‌ های دقیق‌ تر و اصولی از بین‌ بردن لکه با یک شرکت معتبر قالیشویی تماس بگیرید.

بیایید کمی واقع‌ بین باشیم، این اتفاق ممکن است در هر زمان برای همه ما اتفاق بیفتد. شما هر چقدر هم که احتیاط کنید و مراقب فرش‌ های خود باشید که هیچ لکه‌ ای بر روی آن نیفتد و ظاهر زیبای فرش شما تهدید نشود، اما ممکن است در یک لحظه با برخورد دست یا پا با یک فنجان قهوه یا چایی، چکیدن یک قطره خون از دماغ خود یا اعضای خانواده بر روی فرش و یا کثیف شدن فرش توسط حیوان خانگی مواجه گردید و اینجاست که درنگ برای تمیز کردن آن لکه جایز نیست. چرا که هر چقدر فرایند تمیز کردن لکه طولانی شود، امکان پاک شدن آن نیز سخت‌ تر می‌ گردد.

از بین بردن رنگ گرفتگی فرش دستباف

روش‌ های زیادی برای از بین‌ بردن لکه‌ های فرش وجود دارد، اما ما بر اساس سال‌ ها تجربه و آزمایش روش‌ های گوناگون بر روی انواع مختلف فرش‌ ها چند مورد از بهترین روش‌ های از بین‌ بردن لکه فرش را به شما یاد خواهیم داد.

اگر با چالش ایجاد لکه بر روی فرش خود مواجه شده‌ اید اصلاً نگران نباشید. یک‌ نفس عمیق بکشید و دست‌ به‌ کار شوید.

با روش‌ های زیر بدترین لکه‌ ها نیز از بین خواهند رفت!

اگر فرش ابریشم شما دچار لکه شد به‌ هیچ‌ وجه به آن دست نزنید و سریعاً با قالیشویی بنفشه تماس بگیرید.

در ادامه این پست میتوانید روش های آموزشی که ما برای شما تهیه کردیم را مطالعه نمایید.

 

در شرایط معمول و آلودگی های عادی ممکن است بر اثر استفاده روزانه ای که از فرش خود داریم رنگ فرش تغییر کند و در واقع فرش شما کثیف شود در این شرایط رنگ دادگی در فرش اتفاق نیافتاده و فقط فرش شما کثیف شده و باید اقدام به شستشوی فرش خود کنید.

در شرایطی که شما به دلیل شستشوی غیر استاندارد و یا خیس شدن فرش (ریختن آب و یا مایعات دیگر ) رنگ های آن با هم مخلوط شده اند میتوانید از دستورالعمل زیر استفاده نمایید.

رنگ دادن فرش دستباف
رفع رنگ دادگی فرش توسط استاد کار ماهر

رفع قاطی شدن رنگ فرش

برای رنگ برداری از فرش و یا قالی های خود می توانید از محلول های گوناگونی استفاده کنید که تمامی آنها در صورتی که به درستی استفاده نشوند رنگ اصلی فرش شما را از بین خواهند برد و در واقع اوضاع را بدتر خواهند کرد پس با دقت عمل کنید .

روش از بین بردن رنگ دادگی فرش از صفر تا 100

به صورت سنتی میتوانید خود شما نیز رنگ دادگی فرش را از بین ببرید.

این کار را در بخش هایی از فرش که به رنگ کرم یا سفید رنگ می باشد استفاده کنید.

در واقع این محلول باعث میشود تا بخش های سفید و یا کرم رنگ به حالت بیرنگ خود بازگردد.

لکه گیری فرش با ماست

برای لکه گیری فرش با ماست شما به مواد زیر نیاز دارید:

  1. ماست ترش (از ماست شیرین استفاده نکنید چون دارای چربی می باشد و مناسب این کار نیست)
  2. هیدروسولفیت (حدودا یک قاشق مربا خوری)
  3. کاسه (برای مخلوط کردن موارد)
  4. قلمو (برای مالیدن محلول به بخش هایی که رنگ دادگی اتفاق افتاده است)
  5. سشوار (غیر ضروری)
  6. سنگ پا

در ابتدا ماست ترش و هیدروسولفیت را با هم مخلوط نمایید و به مدت حداقل یک ساعت بگذارید تا فعل و انفعالات شیمیایی آن کامل صورت گیرد.

سپس با استفاده از یک قلمو ( هرچی قلمو باریکتر باشد باعث میشود که دقت کار شما بالا رود ) سعی کنید در بخش هایی که رنگ دادگی فرش اتفاق افتاده محلول را روی آن بکشید.

دقت کنید که به بخش هایی از فرش که نقش دارد محلول را نزنید چون به فرش آسیب میرسد.

در نهایت با استفاده از سشوار سعی کنید بخش هایی که محلول را به آن زده اید خشک کنید.

در صورتی که سشوار ندارید مشکلی ندارد و میتوانید بگذارید خود محلول به مرور زمان خشک شود .

زمانی که محلول به صورت کامل خشک شد ( شبیه به ماست خشک شده ) بر روی نواحی که محلول را زده اید با استفاده از سنگ پا محلول های خشک شده را از بین ببرید.

خواهید دید که بخش های کرم و یا سفید رنگ فرش شما از روز اول هم سفید تر و درخشان تر خواهند شد.

تذکر مهم : این محلول را فقط در جاهایی که رنگ فرش سفید و یا کرم میباشد استفاده نماید.

محلول های دیگر برای از بین بردن رنگ دادگی فرش

 

محلول آمونیاک برای رفع قاطی شدن رنگ فرش :

برای استفاده از این محلول باید آن را به نسبت 1 به 200 با آب گرم (آب جوش نباشد ) مخلوط نمایید. سپس از این محلول برای رنگ زدایی استفاده کنید.

قابل به ذکر است این محلول به شدت قلیایی است و در صورتی که تجربه کافی نداشته باشید به فرش خود آسیب خواهید رساند.

محلول نمک سولفات سدیم برای رفع قاطی شدن رنگ فرش:

استفاده از نمک سولفات سدیم 15% با آب

محلول پیریدین برای رفع قاطی شدن رنگ فرش:

این محلول نیز قلیایی ضعیف است و در واقع به نسبت 1 به 65 درصد بهتر است با آب کمی گرم مخلوط شود و بعد از آن میتوانید محل رنگ را اصلاح نمایید حتما برای استفاده از این محلول ماسک به همراه خود داشته باشید.

محلول کربنات سدیم برای رفع قاطی شدن رنگ فرش :

باید برای تهیه این محلول از کربنات سدیم 4 الی 8 درصد استفاده کنید.

نتیجه گیری برای محلول های بالا :

با توجه به آسیبی که محلول های یاد شده به رنگ های فرش میرساند از هیچکدام از آنها استفاده نکنید و فقط برای رفع قاطی شدن رنگ فرش با قالیشویی حرفه ای بنفشه تماس بگیرید .

از بین بردن رنگ فرش
استاد کار در حال از بین بردن رنگ گرفتگی فرش دستباف

 رفع زردی فرش بعد از شستن

ممکن است بعد از شستشو فرش شما کمی زرد رنگ شود برای حل این مسئله توصیه می کنیم این مطلب را حتما بخوانید:دلیل اصلی زرد شدن فرش بعد از شستن و نحوه رفع آن!

نتیجه گیری کلی :

کار رفع قاطی شدن رنگ فرش کار تخصصی می باشد و بهترین کاری که می توانید انجام دهید تماس با قالیشویی معتبر و حرفه ای ست تا تمامی مشکلات مربوط به فرش شما را رفع نمایند.

دقت کنید که تمامی محلول هایی که در این مقاله برای از بین بردن رنگ دادگی فرش و از بین بردن رنگ گرفتگی بعد از شستشو نام برده شد، بسیار خطرناک هستند و می توانند به صورت کامل رنگ های فرش شما را نابود کنند .

ما در قالیشویی بنفشه تهران همواره در کنار شما هستیم و می توانید روی کمک ما که بصورت کاملا تخصصی انجام می پذیرد حساب کنید. قالیشویی آنلاین بنفشه خدمات متنوع خود را در زمینه قالیشویی و مبل شویی و رفوگری و رفع انواع عیوب فرش در تمام نقاط تهران و شهرهای استان تهران گسترش داده است.اگر از ساکنان تهران هستید و به دنبال خدمات قالیشویی در تهران هستید با شماره: ۴۴۸۶۴۱۰۰  ۰۲۱ و اگر ساکن اطراف تهران می باشید و به خدمات قالیشویی در اسلامشهر، قالیشویی در پرند و قالیشویی در رباط کریم احتیاج دارید با شماره های :۵۶۹۵۳۰۰۷ – 021 و ۵۶۹۵۳۰۰8 – 021 تماس بگیرید.

و یا به صفحه سفارش آنلاین خدمات قالیشویی و مبل شویی مراجعه نموده و درخواست خود را بصورت آنلاین ثبت کنید و از 10 درصد تخفیف ویژه ما برخوردار شوید.

 

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟ امتیاز بدهید!

4.1/5 - (37 امتیاز)

اگر سوالی در این رابطه یا نظری دارید حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.
کارشناسان سایت پاسخگو خواهند بود

5 1 رای
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
20 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
از طریق وب‌سایت ما به‌سادگی خدمات موردنیاز خود را رزرو نمایید
سفارش تلفنی
20
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
Scroll to Top