قالیشویی بنفشه در تمام ایام هفته، آماده ارائه خدمات به همشریان گرامی می باشد.

شستشوی تشک خوشخواب در منزل با کمترین هزینه

شستشوی تشک خوشخواب در منزل
ضمانت خدمات قالیشویی بنفشه

شستشوی تشک خوشخواب در منزل، معرفی آلودگی های موجود در تشک و نحوه شستشوی آن در منزل

 

شستشوی تشک خوشخواب در منزل شاید برای بسیاری از افراد بسیار سخت و یا ناممکن باشد و یا خیلی از افراد ممکن است به دلیل عدم اطلاع از نحوه این کار نتوانند شستشو را به خوبی نجام دهند.

همانطور که می دانید تشک های خوشخواب و طبی یکی از راحت ترین وسایل مخصوص استراحت بوده و بسیاری از افراد از این تشک ها استفاده می کنند.

اما باید بدانید که در طی مدت طولانی و استفاده چند ساله از تشک ها، انواع آلودگی ها و میکروب ها در آن رشد کرده و همچنین لکه ها وذرات بسیاری برای آن باقی می‌ماند.

در چه فواصل زمانی اقدام به شستشوی تشک خوشخواب نماییم؟

 

بهترین کار این است که هر شش ماه یکبار تشک خوشخواب خود را شستشو داده و کاملا تمیز کنید. علاوه بر آن بهتر است روکش و روتختی را هر چند ماه یکبار به طور کامل شستشو نمایید.

این کار باعث می‌شود تا میکروب ها و لکه های موجود در آن از بین رفته و همچنین مواد آلوده جمع شده در بافت تشک نیز پاک شود.

شستن تشک خوشخواب در منزل چندان کار سختی نبوده و تنها کافیست تا از روش زیر جهت انجام این کار استفاده کنید.

اما اگر همچنان انجام این کار برای شما مشکل است، بهتر است با کارخانه قالیشویی بنفشه، متخصص شستشوی مبل، تشک و قالی تماس گرفته تا آنها با استفاده از دستگاه های بسیار پیشرفته و قدرتمند خود بتوانند تشک را در نظر شما شستشو دهند.

شستن تشک خوشخواب در منزل

 

آلودگی های موجود در تشک خوشخواب

 

حشره ساس:

ساس نوعی حشره است که از خون انسان تغذیه کرده و در درزها و شکاف های تشک مخفی میشود.

با گاز گرفتن این نوع حشره، در محل گزش خارش شدید و گاهی التهاب ایجاد می گردد و البته میکروب های زیادی نیز وارد خون شما می شود.

 

کنه مایت:

کنه مایت نوعی حشره بسیار ریز است که از ذرات مواد غذایی موجود در بافت تشک تغذیه می کند.

وجود این نوع حشره در تشک، باعث به وجود آمدن بیماری هایی همچون آسم و حساسیت پوستی می گردد.

 

عرق کردن پوست:

همانطور که می دانید در طول روز بدن عرق کرده و رطوبت بسیار خفیفی در پوست به وجود می آید که در هنگام خواب این رطوبت به تشک منتقل شده و باعث رشد بیشتر میکروب ها و آلودگی ها می شود.

 

چربی سطح پوست:

در سطح پوست مقداری چربی وجود دارد که در افراد دارای پوست چرب این مقدار بیشتر است.

زمانی که برای تشک دراز کشیده اید قسمتهای از بدن که بدون لباس هستند چربی را به تشک منتقل کرده و باعث ایجاد لکه و تجمع گرد و خاک بر روی تشک می کنند.

 

پوست های مرده:

سطح پوست انسان دارای سلولهای مرده ای است که جهت محافظت از لایه پوست اصلی به وجود آمده اند.

زمانی که شما بر روی تشک دراز کشیده اید، با ساییدن پوست شما بر روی تشک، این سلولها از پوست جدا شده و وارد بافت تشک میشوند.

سلول های مرده جمع شده در بافت تشک باعث به وجود آمدن قارچ ها و باکتری های میکروسکوپی میشود.

 

لکه های مختلف:

به مرور زمان و استفاده از تشک، ممکن است لکه های مختلف از جمله لکه نوشیدنی و غذا، لکه خون لکه ادرار و غیره بر روی آن به وجود بیاید.

وجود این لکه ها باعث ایجاد کثیفی و زشتی در ظاهر تشک می شوند.

 

نحوه شستن تشک خوشخواب در منزل

 

برای شستشوی یک تشک خوشخواب در منزل ابتدا باید روکش و روتختی آنرا جدا کرده و آنها را جداگانه بشویید.

برای شستشوی روکش و روتختی تنها کافی است آنها را در ماشین لباسشویی قرار داده و با استفاده از آب بسیار داغ و پودر های با کیفیت آنها را تمیز کنید.

بعد از اتمام شستشو در ماشین لباس شویی، روکش و روتختی را یا با استفاده از خشک کن ماشین لباسشویی و یا به وسیله آفتاب و جریان هوا خشک کنید تا تمام میکروب ها و حشرات ریز آن از بین برود.

 

در مرحله بعد به سراغ تشک خوشخواب رفته و تمام قسمتهای آن را با استفاده از جاروبرقی به خوبی جارو بکشید تا تمام گرد و خاک و ذرات ریز از بافت آن خارج شود.

با استفاده از سری های ریز جاروبرقی سعی کنید تمام درزها و شکاف را نیز به خوبی جارو بکشید.

زیرا تجمع گرد و خاک ذرات آلاینده و همچنین پوست مرده بدن انسان در این قسمت ها جمع شده و باعث به وجود آمدن فضای مناسب جهت رشد و میکروب ها میشود.

توجه داشته باشید که جمع کردن گرد و خاک و ذرات از سطح تشک، می‌تواند باعث آسان تر شدن شستشوی تشک خوشخواب در منزل شود.

زیرا بسیار راحت تر می توان محل دقیق لکه ها و کثیفی ها را مشاهده کرده و همچنین گرد و خاک موجود در عمق بافت تشک، به سطح آن کشیده شده و به راحتی می‌توان آنها را شستشو جدا کرد.

 

اقدامات بعد از جارو کشیدن تشک خوشخواب

حال نوبت به شستشوی تشک خوشخواب با استفاده از آب و کف و پارچه نرم است.

برای این کار ابتدا با استفاده از آب ولرم و مایع شستشوی مخصوص تشک، یک ترکیب تهیه کرده و سپس با استفاده از پارچه نرم، کف به وجود آمده را بر روی سطوح تشک بکشید.

البته توجه داشته باشید که در هنگام این کار حتماً آب اضافه در پارچه را گرفته تا الیاف داخلی تشک خیس نگردد و آب به عمق آن نفوذ نکند.

برای از بین بردن لکه های سخت و قدیمی نیز پارچه را به صورت دایره وار بر روی آنها کشیده تا از همه جهات لکه ها سابیده شوند.

ممکن است با این روش برخی از لکه های قدیمی به طور کامل برطرف نشوند اما می توان مطمئن بود که با این کار تمام آلودگی ها و میکروب ها به طور کامل از بین خواهد رفت.

بعد از اتمام کار، تشک را در محیط گرم و همراه با جریان هوا قرار داده تا زودتر خشک گردد. اما به هیچ عنوان آن را در محیط های باز و زیر نور آفتاب قرار ندهید.

زیرا نور آفتاب باعث ایجاد لکه خشک شدگی بر روی تشک شده و همچنین محیط باز باعث جمع شدن دوباره میکروب ها در روی تشک می شود.

 

شستشوی تشک خوشخواب

رفع بو بعد از شستشوی تشک خوشخواب در منزل

 

همانطور که می‌دانید به دلیل استفاده چند ساله از تشک و وجود لکه ها و میکروب های مختلف بر روی آن، بافت تشک دارای بوی خاصی شده که با شستن آن نیز ممکن است از بین نرود.

به همین منظور برای از بین بردن این بوی خاص بهتر است از پودر جوش شیرین خشک استفاده کرده و آن را بر روی سطح تشک به بپاشید.

بهتر از جوش شیرین استفاده شده به مقدار کافی باشد و بتواند تمام سطوح تشک را به خوبی بپوشاند تا بو از تمامی قسمتها برطرف گردد.

بعد از پاشیدن جوش شیرین بر روی تمام سطوح تشک، اجازه دهید که این پودر را به مدت ۲۴ ساعت بر روی تشک خوشخواب باقی بماند تا بتواند تمام بو های موجود را جذب کرده و عوامل آن را از بین ببرد.

البته میتوانید تشک را چند ساعت زیر نور آفتاب نیز قرار دهید تا جوش شیرین بتواند قدرت بیشتری برای از بین بردن بو ها پیدا کند.

انجام این کار هیچ مشکلی برای تشک ایجاد نخواهد کرد زیرا تشک خشک بوده و رطوبتی در آن وجود ندارد که باعث ایجاد لکه و یا رشد میکروب شود.

 

بعد از گذشت ۲۴ ساعت با استفاده از جارو برقی اقدام به جمع کردن جوش شیرین موجود در روی سطح تشک نماید و تمام سطوح را تمیز کنید.

 

حال کار شستشوی تشک خوشخواب در منزل به اتمام رسیده و می توانید روکش و روتختی که از قبل تمیز کرده اید را بر روی آن پهن کرده و دوباره از تشک خود استفاده کنید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟ امتیاز بدهید!

4.7/5 - (3 امتیاز)

اگر سوالی در این رابطه یا نظری دارید حتما در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.
کارشناسان سایت پاسخگو خواهند بود

0 0 رای ها
امتیاز شما به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
جدیدترین
قدیمی ترین بیشترین آرا
بازخورد داخلی
مشاهده همه نظرات
از طریق وب‌سایت ما به‌سادگی خدمات موردنیاز خود را رزرو نمایید
سفارش تلفنی
2
0
فکر شما را دوست دارم ، لطفا نظر دهیدx
پیمایش به بالا