قالیشویی بنفشه در تمام ایام هفته، آماده ارائه خدمات به همشریان گرامی می باشد.

رفوگری فرش ماشینی

فهرست مطالب

رفوگری فرش ماشینی
243 بازدید
امتیاز دهید!
4.7/5 - (4 امتیاز)

رفوگری فرش ماشینی

قالیبافی یکی از معروف‌ترین و مهم‌ترین هنرهای ایرانی است که ریشه در نیازهای گذشتگان ما دارد. ایرانیان در گذشته برای رفع نیاز خود هنر قالیبافی را ابداع کرده تا از آن استفاده کنند. این هنر، ابتدا برای رفع نیاز انجام می‌شد اما بعد تبدیل به یک شغل و پیشه شد چرا که یکی از نیازهای اساسی ایرانیان در خانه محسوب می‌شد.

لزوم رفوگری

با رواج پیدا کردن صنعت فرش‌بافی و قالیبافی، صنعت رفوگری هم به وجود آمد و جزء یکی از نیازهای اساسی در زمیه فرش شد.

رفوگری فرش به معنای ترمیم و تعمیر فرش است. حال این رفو شامل دو بخش رفوگری فرش دستباف و فرش ماشینی می‌شود که در رفو، این دو نوع فرش در عمل با هم تفاوت‌هایی دارند.

در رفوی هر دو نوع فرش، هنرمند رفوگر باید علاوه بر تسلط بر رفوگری، به قالیبافی هم مسلط باشد. چرا که رفوگری هنری تخصصی است که تا رفوگر، قالیبافی را نداند نمی‌تواند فرش را رفو کند.

چرا رفوگری

هر فرشی چه ماشینی و چه دستی در مواردی ممکن است دچار بیدزدگی، خوردگی، پوسیدگی، پارگی و … شود. برای رفع این مشکلات توصیه می‌شود حتما فرش‌های خود را به قالیشویی‌ها بسپارید چون رفوگری کاری نیست که هر فرد بدون تخصصی بتواند انجام دهد و این خدمات را حتما باید رفوگر انجام دهد.

در رفوی فرش ماشینی خدمات چون شیرازه دوزی، ریشه بافی، پرداخت، پرزگیری، چرم دوزی و… انجام می‌شود.

انواع رفو

شیرازه دوزی زمانی انجام می‌شود که شیرازه یک فرش صدمه دید باشد که این مشکل اگر توسط رفوگر حل نشود ممکن است به مشکلات جدی ختم شود و کل فرش از بین برود.

ریشه بافی زمانی انجام می‌شود که یا ریشه‌های فرش آسیب دیده باشد و یا از نظر شکل دچار نامرتبی و نازیبایی شده باشد که با خدمات رفو قابل حل است.

چرم دوزی زمانی انجام می‌شود که فرش ماشینی‌مان روی سرامیک یا پارکت دچار سرخوردگی می‌شود و برای حل این مشکل پشت فرش را چرم می‌دوزیم.

تعمیرات سوختگی و پارگی فرش جزء مواردی است که هم شامل فرش‌های دستباف می‌شود و هم شامل فرش‌های ماشینی.

قالیشویی بنفشه با داشتن متبحرترین متخصصان در زمینه رفوی فرش آماده خدمت‌رسانی به شما مردم عزیز است.

رزرو آنلاین رفوگری فرش

از طریق وب‌سایت ما به‌سادگی خدمات موردنیاز خود را در امر رفوگری فرش رزرو نمایید

اگر این مطلب برای شما مفید بود آنرا با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

سفارش تلفنی
پیمایش به بالا